Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna rozlewnia alkoholu

Data publikacji 14.09.2012

Prawie 10 tys. litrów alkoholu i papierosy bez akcyzy zabezpieczyli Policjanci CBŚ oraz funkcjonariusze Izby Celnej z Poznania. Rozlewnia była zlokalizowana w Łodzi. Podejrzanym grożą 3 lata więzienia.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego podczas wielomiesięcznej pracy operacyjnej zbierali informacje o tym, że na terenie Wielkopolski pojawił się alkohol z nielegalnego źródła.  Z tych informacji wynikało także,  że w Łodzi  została zorganizowana i wykorzystywana w celach zarobkowych nielegalna odkażalnia, a jednocześnie rozlewnia nielegalnego spirytusu. Ustalono, że rozlewnia działa na wielką skalę, przerabiając dziesiątki tysięcy litrów miesięcznie, towar rozważony był  po całym kraju. Oprócz spirytusu przestępcy zajmowali się także handlem papierosami oraz tytoniem. Długotrwałe analizy zbieranych informacji doprowadziły do wytypowania posesji, w której może znajdować się nielegalna produkcja. Informacje te potwierdziły się w dniu 11.09.2012 r., gdy na miejscu, na gorącym uczynku, zatrzymano 2 mieszkańców Łodzi w wieku 24 i 38 lat, którzy nadzorowali proces technologiczny oczyszczania skażonego spirytusu i przygotowany wcześniej towar ładowali na zaparkowane przed magazynem samochody ciężarowe.

Na miejscu zabezpieczono kompletną linię służącą do odkażania i butelkowania spirytusu oraz 9 247 litrów częściowo zabutelkowanego spirytusu, 120 kg tytoniu i 1 600 sztuk papierosów. Ponadto w magazynie znajdowały się tysiące pustych butelek różnej pojemności, kapsli, kartonów przygotowanych do wyprodukowania kolejnych partii alkoholu, a także maszyna do mielenia tytoniu.

Zatrzymani narazili Skarb Państwa na straty z tytułu nieopłacenia podatku akcyzowego w kwocie ponad pół miliona złotych. Za popełnione przestępstwa Kodeks Karny Skarbowego przewiduje karę do 3 lat więzienia oraz wysokie grzywny.

(KWP w Poznaniu / mj)
 

Powrót na górę strony