Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o wyłudzenie 11 milionów zł

Data publikacji 14.09.2012

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Kielcach zatrzymali pięć osób, podejrzanych m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa i wyłudzanie oraz usiłowanie wyłudzenia pieniędzy w kwocie, która może przekraczać nawet 11 mln złotych. Wobec trzech z nich zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Działania policjantów to efekt trzydniowej realizacji śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Na podstawie własnych ustaleń i zebranego materiału dowodowego świętokrzyscy funkcjonariusze dokonali kilkudziesięciu przeszukań na terenie siedmiu województw. W rezultacie zatrzymali pięć kluczowych osób, w wieku od 27 do 50 lat, w tym trzy kobiety, mieszkańców woj. łódzkiego, świętokrzyskiego oraz śląskiego.

Podejrzani, działając w zorganizowanej grupie przestępczej, między innymi na podstawie dokumentacji poświadczającej nieprawdę, próbowali uzyskać lub uzyskiwali kredyty oraz pożyczki z banków i instytucji finansowych. Znaczne sumy pieniędzy przeznaczali na zakup nieruchomości, samochodów i maszyn. Jak się szacuje, dzięki procederowi osoby mogły wyłudzić przeszło 11 mln złotych.

Podczas przeprowadzonych czynności zabezpieczono obszerną dokumentację finansową, pieczątki, umowy kredytowe, a także 30 komputerów z danymi.

Jak podejrzewają śledczy, zasięg działania sprawców obejmował teren co najmniej kilku województw. Policjanci prowadzący sprawę podkreślają, że ma ona charakter rozwojowy.

(KWP w Kielcach / mj)

Film Podejrzani o wyłudzenie 11 milionów zł

Opis filmu: wyłudzenie Kielce

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podejrzani o wyłudzenie 11 milionów zł (format flv - rozmiar 6.93 MB)

Powrót na górę strony