Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 10 tys. porcji narkotyków nie trafi na ulice

Data publikacji 14.09.2012

Za posiadanie narkotyków, z których można było uzyskać ponad 10 tys. porcji handlowych, przed sądem odpowie mężczyzna zatrzymany przez lubińskich policjantów. Marihuana, amfetamina i ekstazy ukryte były w jednym z garaży na terenie miasta. Oprócz środków odurzających funkcjonariusze zabezpieczyli także 80 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z lubińskiej komendy powiatowej zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie dużej ilości narkotyków oraz tytoniu bez akcyzy. Zatrzymany to 37-letni mieszkaniec Legnicy. Funkcjonariusze przechwycili narkotyki - marihuanę, amfetaminę oraz ekstazy, z których można było uzyskać ponad 10 tys. porcji handlowych o wartości ponad 50 tys. złotych. Ponadto w ręce policjantów wpadło 80 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze ustalili, że w jednym z garaży na terenie miasta może znajdować się spora ilość środków odurzających. Przeprowadzone dalsze rozpoznanie oraz zgromadzony materiał w znacznym stopniu uwiarygodniły ich ustalenia.
 
Po wejściu do garażu usytuowanego na jednym z lubińskich osiedli policjanci znaleźli marihuanę, amfetaminę, ekstazy oraz wagę do porcjowania narkotyków. Ponadto zabezpieczyli znaleziony tam tytoń bez akcyzy. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili mężczyznę, który użytkował garaż oraz mieszkanie, w którym podejrzany przebywa. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów. Po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. 
 
Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego procederu, w tym skąd mężczyzna miał narkotyki i tytoń oraz czy i na jaką skalę zajmował się ich rozprowadzaniem. Przypomnijmy, że za posiadania narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Jeśli zgromadzony materiał wykaże, że zatrzymany także handlował nimi, wówczas może mu grozić do 8, a gdy w grę będzie wchodzić znaczna ilość środków odurzających, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)
 

Film Ponad 10 tys. porcji narkotyków nie trafi na ulice

Opis filmu: marihuana, amfetamina, narkotyki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ponad 10 tys. porcji narkotyków nie trafi na ulice (format flv - rozmiar 12.64 MB)

Powrót na górę strony