Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W zamian za 50 tys. złotych obiecywał pomoc w uzyskaniu dofinansowania z UE

Data publikacji 14.09.2012

Za przestępstwo płatnej protekcji odpowie 62-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna powołując się na wpływy w Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości podjął się załatwienia pozytywnego rozpoznania wniosku. Projekt dotyczył pozyskania środków w wysokości 4 mln złotych. Połowa tej sumy miała pochodzić ze środków z Unii Europejskiej.

Sprawę prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie, Wydział VI ds. Przestępczości Gospodarczej. Do kontaktów pomiędzy przedsiębiorcą chcącym uzyskać dofinansowanie, a mężczyzną powołującym się na wpływy Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości z/s w Lublinie miało dochodzić od lutego do kwietnia 2012 r.

Z ustaleń śledczych wynika, że 62-latek utwierdził przedsiębiorcę w przekonaniu o posiadaniu wpływów w Samorządowej Jednostce Organizacyjnej i podjął się pośrednictwa w załatwieniu pozytywnego rozpoznania wniosku, w zamian za obietnicę korzyści majątkowej w wysokości 50 tys. zł. Projekt dotyczył pozyskania środków w wysokości 4 mln złotych. Połowa tej sumy miała pochodzić ze środków z Unii Europejskiej.

W środę policjanci zatrzymali 62-latka i przeszukali jego mieszkanie. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Lublinie gdzie usłyszał zarzuty. 62-latek przyznał się do winy. Za przestępstwo płatnej protekcji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
  
(KWP w Lublinie / mj)
 

Powrót na górę strony