Finał turnieju "Patrol Roku 2012"

Data publikacji 16.09.2012

"Patrol Roku 2012" to st.post. Bartosz Suchocki i st.post. Michał Kanclerz z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Mundurowi reprezentujący lubelski garnizon okazali się bezkonkurencyjni w Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji i zasłużenie wywalczyli puchar. W klasyfikacji drużynowej policjanci z Lublina zajęli drugie miejsce. Zawody pod patronatem Prezydenta RP rozgrywane były przez 3 dni w Szkole Policji w Słupsku.

Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku" jest organizowany od 1994r. w Szkole Policji w Słupsku. Funkcjonariusze rywalizują o miano policyjnego patrolu roku pod patronatem Prezydenta RP. W tym roku tytuł najlepszej pary patrolowej wywalczyli policjanci reprezentujący garnizon lubelski. Zwyciężyli st.post. Bartosz Suchocki i st.post. Michał Kanclerz z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.
W klasyfikacji drużynowej policjanci z Lublina zajęli drugie miejsce.
Zawody rozgrywane były przez 3 dni. Turniejowe konkurencje to: strzelanie, techniki obezwładniania osób, interwencje policyjne, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, teoretyczny sprawdzian z wiedzy zawodowej oraz pokonywanie policyjnego toru przeszkód. Konkurencja strzelecka miala charakter strzelania sytuacyjnego. Policjanci oddają strzały zza osłony do ukazujących się tarcz strzeleckich.