Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy fałszywych alarmów bombowych

Data publikacji 16.09.2012

Dzięki policjantom z wilanowskiego komisariatu sąd na trzy miesiące aresztował sprawcę fałszywych alarmów bombowych. Funkcjonariusze zatrzymali 56-latka, który telefonicznie informował o podłożeniu ładunku w centrum handlowym na terenie Wilanowa. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że chciał w ten sposób zemścić się na pracownikach ochrony. Teraz za swoje czyny może trafić za kratki nawet na 8 lat.

Kryminalni z wilanowskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dwukrotne grożenie wybuchem ładunku bombowego w centrum handlowym na terenie dzielnicy. 56-latek zadzwonił z taką informacją na numer alarmowy Policji w maju oraz w czerwcu. Mężczyzna przyznał się policjantom do wykonania takich telefonów. Jak tłumaczył, miała to być zemsta na pracownikach ochrony, którzy zachowywali się w stosunku do niego niewłaściwie.

Fałszywe informacje o podłożeniu ładunków bombowych doprowadziły do ewakuacji ponad 1.000 pracowników i klientów sklepu. W ich sprawdzeniu, za każdym razem uczestniczyło wiele służb ratunkowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Pirotechnicy w czasie kilkugodzinnej akcji dokładnie przeszukali wszystkie pomieszczenia w placówce.

Dzięki policjantom z wilanowskiego komisariatu, sprawca został namierzony. Teraz odpowie za swoje czyny. Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie dwa zarzuty za popełnione przestępstwa. Sąd po zapoznaniu się ze sprawą, postanowił o aresztowaniu 56-latka na trzy miesiące. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

KSP/gp
 

Powrót na górę strony