Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane plantacje konopi w Rybniku i Wołowicach

Rybniccy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi i zatrzymali 23-letniego ,,plantatora". Śledczy zabezpieczyli ponad 140 krzewów, z których największe miały ponad 2 metry wysokości. W ręce funkcjonariuszy wpadło również 4 mężczyzn, którzy pod osłoną nocy próbowali ukraść narkotyczne rośliny z nielegalnej plantacji. Z kolei policjanci z KPP w Krakowie zabezpieczyli plantację 200 krzewów oraz sprzęt służący do uprawy.

Rybniccy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali uprawę konopi. Z zebranych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że mieszkaniec powiatu rybnickiego na terenie działki i szklarni rodziców uprawia krzewy konopi indyjskich. Stróże prawa po zgromadzeniu niezbędnych informacji odwiedzili to miejsce. Okazało się, że w szklarni na posesji rosło 146 krzewów, z których największe osiągnęły wysokość ponad 2 metrów. Plantacją jednak byli zainteresowani nie tylko policjanci. W środę 12 września, grupa młodych mieszkańców Rybnika postanowiła odwiedzić działkę położoną za miastem. Mężczyźni zabrali ze sobą rękawiczki, sekatory oraz inne narzędzia, które miały im ułatwić kradzież marihuany. Pod osłoną nocy zakradli się do szklarni, wycięli kilka roślin, a następnie zapakowali do przygotowanych wcześniej worków.

Dwaj złodzieje zostali zatrzymani jeszcze tej samej nocy, natomiast pozostali wpadli następnego dnia. Mężczyźni są podejrzani o nielegalne przywłaszczenie konopi, grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat. W sumie w tej sprawie zatrzymano 5-ciu mężczyzn, w wieku od 21 do 26 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

(KWP w Katowicach / mw)


Jakiś czas temu do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie dotarły informacje o prowadzonej w jednym z domów w Wołowicach, plantacji konopi indyjskich. Funkcjonariusze podjęli ten trop i wkrótce potwierdzili jej istnienie.

Dom wydawał się opuszczony. Funkcjonariusze zorganizowali zasadzkę. W wyniku prowadzonej obserwacji policjanci zatrzymali mężczyznę, a budynek dokładnie przeszukali. W jednym z pomieszczeń ujawnili posadzone w doniczkach rośliny konopi indyjskich o wysokości ok 1 m każda. Po przeliczeniu okazało się, że rośnie tam 200 takich roślin.Żeby zapewnić im właściwe warunki wzrostu zamontowano lampy nagrzewające, grzejniki oraz wentylatory.

Zatrzymany usłyszał zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy konopi. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Rośliny zostały przez funkcjonariuszy zniszczone.

(KWP w Krakowie / pt)

  • KWP w Krakowie

Powrót na górę strony