Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzymał granaty w szafie

Data publikacji 17.09.2012

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Cybinki, który prawdopodobnie dokonał kradzieży torebki. Od miejsca kradzieży do mieszkania mężczyzny doprowadził pies służbowy Ezol. Policjanci podczas przeszukania znaleźli u 30-latka granaty i elementy karabinu maszynowego.

Wczoraj /16.09.2012 roku/ około godziny 16:40 dyżurny słubickiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży torebki w Cybince. Z relacji zgłaszającej wynikało, że torebkę pozostawiła na ławce przed domem. Kobieta zajęła się pracą w ogródku i gdy powróciła po kilku minutach, torebki już nie było. Na miejsce przestępstwa dyżurny skierował przewodnika z psem tropiącym, który podjął ślad i doprowadził policjantów pod drzwi jednego z domów.

Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili właściciela mieszkania oraz miejsce jego przebywania. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do 30-letniego mieszkańca Cybinki, policjanci znaleźli w szafie 8 granatów oraz elementy karabinu maszynowego.

W związku z uzasadnioną obawą o życie i zdrowie ludzkie niezbędna była natychmiastowa ewakuacja mieszkańców domu. W sumie ewakuowano 10 osób.

W akcji oprócz policjantów KPP Słubice brały udział inne służby ratownicze. Granaty oraz elementy karabinu pochodzące najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej zabezpieczone zostały przez Patrol Rozminowania Saperskiego z Jednostki Wojskowej w Krośnie Odrzańskim.

30-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty. Za nielegalne posiadanie broni lub amunicji grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Ezol jest psem patrolowo-tropiącym, zajmuje się tropieniem przestępców i zaginionych osób.
 Psy mają bardzo duże znaczenie w pracy Policji. Używane są do służb patrolowych, jak również do pościgów, poszukiwania osób zaginionych oraz pomagają w zabezpieczeniu imprez masowych, w szczególności meczów piłkarskich.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / pt)
 

Powrót na górę strony