Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zlikwidowali "złodziejską dziuplę"

Data publikacji 17.09.2012

Policjanci Wydziału Kryminalnego siedleckiej komendy pracujący przy sprawie kradzieży ciężarowego TIR-a chłodni, do której doszło w lipcu b.r. odzyskali skradziony pojazd, a dodatkowo wykryli tzw. złodziejską dziuplę z kradzionymi samochodami. Okazało się, że przestępcy pochodzą z woj. łódzkiego. W związku z tą sprawa Sąd tymczasowo aresztował dwóch mężczyzn w wieku 28 i 40 lat podejrzewanych o bezpośredni udział w kradzieży.

W lipcu br. siedlecka komenda została poinformowana o kradzieży samochodu ciężarowego typu TIR chłodnia, do której doszło na terenie jednej z miejscowości w gm. Zbuczyn. W chwili kradzieży pojazd załadowany był owocami. Od momentu zawiadomienia, w wykrycie sprawców przestępstwa bardzo aktywnie włączyli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego.

Drobiazgowa analiza wszystkich śladów i poszlak w tej sprawie powoli zaczęła naprowadzać kryminalnych na trop przestępców. Po pewnym czasie okazało się, że najprawdopodobniej pochodzą oni spoza województwa mazowieckiego. Dalsze ustalenia kryminalnych poprowadziły ich na teren województwa łódzkiego. Policjanci sprawdzając posiadane informacje wykryli dziuplę samochodową. Wśród znajdujących się tam pojazdów tj. samochodów osobowych, ciągników rolniczych i TIR-ów, pochodzących z przestępstw, odnaleziono skradzionego pod Siedlcami TIR-a. Na szczęście sprawcy nie zdążyli go sprzedać, czy też rozmontować.

W związku z tą sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 28 i 40 lat, którzy jak wynika z ustaleń, mieli bezpośredni związek z tym przestępstwem. Siedlecki Sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonymi w tej sprawie przez funkcjonariuszy materiałem zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na najbliższe trzy miesiące.

Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / pt)

Powrót na górę strony