Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na taksówkarza zatrzymany

Data publikacji 17.09.2012

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali mężczyznę, który w sobotę 15 września br. napadł na taksówkarza. Zatrzymany ukradł samochód a rannego kierowcę pozostawił w rowie. Zatrzymanemu grozi kara do 12 lat więzienia.

W sobotę rano na terenie Kościelnej Wsi przypadkowa osoba odnalazła nieprzytomnego mężczyznę. Osoba ta poinformowała o tym mieszkającego niedaleko policjanta, który z kolei powiadomił pogotowie. Nieprzytomny 64-letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Policjant, który udzielał pomocy to funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy. Gdy w sobotę stawił się do służby miał zająć się sprawą zaginięcia kierowcy taksówki. Od razu powiązał zgłoszenie z odnalezionym 64-latkiem w Kościelnej Wsi. Jak się okazało, mężczyzna ten padł ofiarą napadu rabunkowego. Sprawca skradł samochód z oznaczeniami radio taxi. Od tamtej chwili rozpoczęto poszukiwania. Przesłuchano wielu świadków, zabezpieczono nagrania z miejskiego monitoringu. Funkcjonariusze pracujący nieprzerwanie nad sprawą  za pośrednictwem mediów prosili o pomoc w odszukaniu zrabowanego auta.

W nocy z niedzieli na poniedziałek ustalono, że skradziona taksówka stoi na parkingu jednego z marketów na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Ustalono, że samochodem tym poruszał się 25-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego, który wynajął pokój w jednym z hoteli w Ostrowie Wielkopolskim. Dzisiaj rano policjanci kryminalni wkroczyli do hotelowego pokoju i zatrzymali podejrzewanego. 25-latek był kompletnie zaskoczony wizytą stróżów prawa.

Zatrzymany został przewieziony i osadzony w policyjnym areszcie. Jeszcze dzisiaj zostanie przesłuchany. Mężczyzna jest podejrzewany o rozbój i ciężkie uszkodzenie ciała. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 646.75 KB)

Powrót na górę strony