Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Derby na sportowo

Data publikacji 17.09.2012

Sportowe emocje, święto lubuskiego żużla, widowisko na które czeka 17 tys. widzów - takie określenia najczęściej słyszymy kiedy mowa jest o żużlowych derbach. W minioną niedzielę nad bezpieczeństwem kibiców przybyłych na stadion im. Edwarda Janczarza w Gorzowie Wlkp. czuwało ponad 360 policjantów.

Atmosfera jaka towarzyszy tego typu spotkaniom zawsze jest wyjątkowa. Kibice, kluby, media – wszyscy podkreślają, że to widowisko, na które czeka się cały żużlowy sezon. Tradycyjne już derby lubuskie, podobnie jak w latach ubiegłych, spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Na niedzielne spotkanie w Gorzowie Wlkp. przybyło ponad 17 tys. widzów z całego województwa. O ich bezpieczeństwo podczas meczu troszczyła się służba ochrony, a poza stadionem ponad 360 lubuskich policjantów, którzy z zaangażowaniem wykonywali swoje obowiązki. Pracowali nie tylko policjanci z Gorzowa i Zielonej Góry, ale i wielu ich kolegów z komend powiatowych. Funkcjonariusze zaplanowane zadania wykonywali już podczas dojazdu zorganizowanych grup kibiców. Zapewniając płynność ruchu oraz bezpieczeństwo przejazdu autokarów i aut osobowych, pomagali kierowcom dotrzeć w okolice stadionu. Tam prowadzona była przewidziana regulaminem kontrola. Pomimo dużej liczby osób, opisane przepisami procedury wykonano sprawnie. Całość działań nadzorowana była z sali sztabowej w budynku KWP. Stała łączność z dowódcami poszczególnych odcinków zapewniała odpowiednią koordynację zadań.

Po rozpoczęciu meczu oczy wszystkich kibiców skupiły się na torze. Rozgrzane do granic trybuny tętniły od emocji. Policjanci w tym czasie współpracując ze służbą ochrony, czuwali by żaden z incydentów nie zakłócił przebiegu spotkania. Tym razem nie było powodów do interwencji i mecz odbył się bez zakłóceń. Zakończenie ostatniego biegu to zawsze moment szczególny. Pełni emocji kibice starają się szybko opuścić okolice stadionu. Policja musi tak koordynować ten proces, by każdy z nich zdołał bezpiecznie wsiąść do autobusu lub wyjechać samochodem. W niedzielę wszystko przebiegło sprawnie i już pół godziny po spotkaniu grupa autokarów z zielonogórzanami ruszyła w drogę powrotną do południowej stolicy województwa.

(KWP w Gorzowie / mw)


 

Powrót na górę strony