Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzież w Belgii

Data publikacji 17.09.2012

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek z kradzieżą mercedesa na terenie Belgii. Auto o wartości 18 tysięcy euro zostało odzyskane przez funkcjonariuszy a pasażer i kierowca trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi w miniony piątek prowadzili działania ukierunkowane na złodziei aut kradzionych poza granicami Polski.

14 września po godzinie 13:00 na odcinku autostrady A2 pomiędzy Emilią a Sosnowcem zauważyli przemieszczającego się kierunku punktu poboru opłat  mercedesa sprintera na belgijskich numerach rejestracyjnych. Po szybkim sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że pojazd ten figuruje jako utracony w dniu 13 września na terytorium Belgii. Wówczas podjęto decyzję o zatrzymaniu podróżujących autem mężczyzn.

W ręce funkcjonariuszy wpadł 24-letni kierowca oraz 51-letni pasażer. Obaj są mieszkańcami Głowna. W pojeździe zabezpieczono m.in. latarkę, rękawice, śrubokręt a w stacyjce łamak samochodowy oraz wymontowany oryginalny moduł tzw. komputer i podpięty inny.  Mercedesa odholowano na policyjny parking a podejrzewani trafili do cel w Komendzie Powiatowej Policji w Zgierzu. Zostali już przesłuchani. Usłyszeli zarzuty paserstwa co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec obu dozór policyjny zobowiązujący ich do stawiania się siedem razy w tygodniu w Komisariacie Policji.

(KWP w Łodzi / pt)

Powrót na górę strony