Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca najechał autem na kobietę, która prowadziła wózek z dzieckiem

Data publikacji 17.09.2012

Policjanci ze Szczytna zatrzymali pijanego 21 i 22-latka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, jeden z nich kierował vw golfem i potrącił kobietę, która prowadziła wózek z jednorocznym synkiem. Poszkodowana ze złamaniem kości udowej została przewieziona do szpitala w Biskupcu, natomiast dziecko z urazem głowy i złamaniem nogi zostało przetransportowane do szpitala w Olsztynie.

Wczoraj około 19.00 oficer dyżurny ze Szczytna otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku drogowym w Długim Borku. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci oraz załoga karetki pogotowia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierujący vw golfem na łuku drogi nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze i najechał na 24-letnią kobietę, która prowadziła wózek z jednorocznym synkiem. Matka z dzieckiem w wyniku potrącenia przewróciła się wraz z wózkiem, a sprawca odjechał.

Pokrzywdzona ze złamaniem kości udowej została przewieziona do szpitala w Biskupcu, natomiast dziecko z urazem głowy i złamaniem nogi zostało przetransportowane do szpitala w Olsztynie. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego wypadku drogowego. Około 21.00 funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy jechali vw golfem. 22-latek i jego o rok młodszy kolega byli pijani. Każdy z nich miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Śledczy ustalają teraz który z nich w chwili wypadku kierował samochodem. Wiadomo już, że w aucie jechali razem. Sprawca tego wypadku drogowego usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowania wypadku drogowego, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pierwszej pomocy pokrzywdzonym.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony