Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbity magazyn, zlikwidowana linia produkcyjna

Data publikacji 18.09.2012

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową rozbili magazyn narkotyków i zlikwidowali linię produkcyjną tabletek extasy. W ich ręce wpadli mężczyźni, którzy właśnie zawierali transakcję. Zabezpieczono ponad 5 kg narkotyków, w tym: 1 kg amfetaminy, ponad 1,5 kg metamfetaminy, 2,5 kg marihuany, 300 tabletek extasy oraz 200 gramów kokainy. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Z informacji jakimi dysponowali policjanci wynikało, że mężczyźni podejrzewani o handel narkotykami na dużą skalę są zamieszani w działalność zorganizowanej grupy przestępczej i mogą również sami zajmować się produkcją środków odurzających. Zorganizowana zasadzka miała pozwolić na potwierdzenie tych informacji i zatrzymanie dilerów. Policjanci ustalili, kiedy ma dojść do transakcji.

Kryminalni obstawili rejon w pobliżu jednego z cmentarzy w prawobrzeżnej części Warszawy. Po pewnym czasie zauważyli podejrzanego mężczyznę, który podjechał w to miejsce samochodem. Nie spodziewający się niczego człowiek wysiadł z auta i wsiadł do zaparkowanego obok pojazdu. Następnie przekazał kierowcy paczkę i odebrał od niego pieniądze. Po chwili mężczyzna, który kupił narkotyki, odjechał. Został zatrzymany kilkanaście minut później. Przy 22-letnim Igorze S. policjanci znaleźli tabletki extasy i marihuanę.

Druga grupa policjantów obserwowała miejsce zamieszkania dilera, który sprzedał narkotyki. Ponieważ z informacji, jakie zdobyli funkcjonariusze, wynikało, że Bartosz P. może być uzbrojony, w akcji uczestniczyli policjanci z wydziału realizacyjnego KSP. 25-latek po chwili pojawił się przy swoim samochodzie z innym mężczyzną. Gdy wsiedli do środka i ruszyli, policjanci przystąpili do akcji. W samochodzie znaleziono 100 tabletek extasy oraz foliowe torebki z białym proszkiem.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że Bartosz P. może posiadać mieszkanie, które wykorzystywane jest jako magazyn narkotyków i miejsce ich wytwarzania. Miał z niego korzystać z 21-letnim Igorem P. Kryminalni namierzyli magazyn. Jak się okazało, w mieszkaniu znajdowała się linia do produkcji ekstazy oraz duże ilości środków odurzających. Mężczyzna również został zatrzymany.

Łącznie policjanci zabezpieczyli kilogram amfetaminy, ponad 1,5 kilograma metamfetaminy, 2,5 kilograma marihuany, 300 tabletek extasy oraz 200 gramów kokainy. Bartosz P. usłyszał zarzuty posiadania oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Igor P. usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i został objęty policyjnym dozorem. Igor S. będzie odpowiadał za posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

Sprawa jest rozwojowa.

(KSP / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.86 MB)

Powrót na górę strony