Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami CBŚ

Data publikacji 18.09.2012

Policjanci CBŚ przejęli w Bydgoszczy amfetaminę wartą ponad 12 tys. złotych. Ich właściciel, 36-latek ps. Fred, wyrzucił narkotyki z pędzącego samochodu podczas policyjnego pościgu. Nic to nie dało. Trafił do aresztu na dwa miesiące.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego uzyskali informację, że 36-letni mieszkaniec powiatu nakielskiego może mieć związek z przestępczością narkotykową. Z ich informacji wynikało, że mężczyzna ten przyjedzie do Bydgoszczy. W zeszłym tygodniu w czwartek (13.09) krótko przed godz. 17:00 na ulicach Błonia zauważyli 36-latka za kierownicą opla. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Jednak pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania astra przyspieszyła. W pewnym momencie przez okno, od strony pasażera, z pędzącego samochodu, wyrzucono pakunek, który policjanci zabezpieczyli. Pościg trwał nadal i na wysokości pętli tramwajowej przy ul. Nakielskiej zatrzymano 36-latka.

Maciej M., ps. Fred, trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili policjanci CBŚ, do Bydgoszczy przyjechał prawdopodobnie w celu nabycia narkotyków. W paczce, którą odrzucił, uciekając przed pościgiem, było ok. 400 g amfetaminy. Jak wynika z szacunków kryminalnych, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków sięga kwoty ponad 12 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości amfetaminy. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli wagę elektroniczną i ok. 50 woreczków strunowych, tzw. dilerówek.

W piątek sąd zdecydował, że najbliższe 2 miesiące zatrzymany spędzi w areszcie. Teraz policjanci będą sprawdzać, od kogo miał narkotyki oraz jaki był jego udział w narkotykowym biznesie.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

 

Powrót na górę strony