Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na 84-latka i okradli go na 300 tys. zł

Data publikacji 18.09.2012

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie wraz z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali cztery osoby, które brały udział w napadzie na 84-letniego mieszkańca Sopotu. Sprawcy skrępowali swoją ofiarę, po czym zabrali dwa samochody, kilka cennych obrazów, biżuterię, telefon. Łączna wartość skradzionych przedmiotów przekracza 300 tys. zł. Zatrzymanym grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Sopocie o 22:05 otrzymał zgłoszenie od pracowników firmy ochroniarskiej o napadzie do jakiego miało dojść na terenie jednej z sopockich posesji. Na miejsce natychmiast wysłano policyjny patrol. Funkcjonariusze ustalili, że do 84-letniego mieszkańca Sopotu przyszła młoda kobieta. Gdy ten otworzył jej drzwi do  domu wtargnęło trzech zamaskowanych mężczyzn, którzy skrępowali go i zakleili mu usta taśmą. Napastnicy zabrali z posesji dwie toyoty, kilka cennych obrazów, biżuterię, telefon komórkowy i inne przedmioty o wartości przekraczającej 300 tysięcy złotych i odjechali w nieznanym kierunku.
 
Kryminalni z Sopotu w wyniku pracy operacyjnej, przy współpracy z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w kilkanaście godzin po napadzie ustalili kim są sprawcy i gdzie mogą znajdować się skradzione przedmioty.
Na terenie Gdyni funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby w wieku od 20 do 27 lat. Odzyskano także większość skradzionych przedmiotów.  Do właściciela wrócą samochody, wszystkie obrazy oraz biżuteria.
 
Następnego dnia policjanci zatrzymali czwartego podejrzanego, 26-letniego mieszkańca Gdyni. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli kilogram marihuany, 25 gramów kokainy i 3 gramy grzybów halucynogennych.  Ponadto na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli 22 tys. zł.
 
Cała czwórka usłyszała już zarzuty, a prokuratura rejonowa w Sopocie wystąpiła do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za rozbój zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.28 MB)

Powrót na górę strony