Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni dwaj sprawcy poszukiwani do śmiertelnego pobicia z Kurdwanowa zatrzymani

Data publikacji 18.09.2012

Krakowscy policjanci zatrzymali we wtorek dwóch kolejnych mężczyzn podejrzanych o udział w śmiertelnym pobiciu w styczniu 2011 r. na krakowskim osiedlu Kurdwanów. W sprawie poszukiwane jest jeszcze 5 osób, za którymi zostały wydane listy gończe.

Od pewnego czasu krakowscy śledczy zajmujący się  sprawą śmiertelnego pobicia  na  krakowskim os. Kurdwanów  w 2011 r. mieli sygnały, że dwaj mężczyźni , za którymi zostały wydane ENA wrócili z zagranicy i są  już na terenie Polski - te sygnały dotarły m.in. z Wielkiej Brytanii, do której mieli uciec po zabójstwie  obaj poszukiwani. Jak ustalono, mężczyźni pojawili się w Krakowie.  Byli bardzo ostrożni, zmieniając bez przerwy wynajmowane mieszkania, unikali kontaktu ze znajomymi i poruszali się tylko mało uczęszczanymi drogami. Nie chcąc się  narażać na  policyjne kontrole, np. podczas jazdy samochodem,  mężczyźni kupili sobie rowery i jeździli jedynie po ścieżkach rowerowych i parkach. Pomimo tak daleko posuniętej ostrożności  z ich strony policyjny pościg był coraz bliżej.

Dzisiaj rano policjanci z zespołu poszukiwań celowych KWP w Krakowie  weszli do wynajmowanego przez nich mieszkania na  krakowskim Podgórzu.  Obaj mężczyźni  ( 22 i 29 lat ) byli kompletnie  zaskoczeni -  nie stawiali żadnego oporu.  W mieszkaniu policjanci znaleźli ostre narzędzia, pałki, gaz, pistolety oraz bardzo dużo telefonów komórkowych. Aby pokrywać swoje bieżące wydatki,  najprawdopodobniej mężczyźni  sprzedawali narkotyki.

W sprawie poszukiwane jest jeszcze 5 osób, za którymi zostały wydane listy gończe. Są to:  Krzysztof Ryba, Wojciech Łachtaj, Karol Smoleń, Krystian Tomaszewski, Janusz Flasza. Między innymi do tej sprawy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie uruchomiona jest całodobowo policyjna infolinia ds. kryminalnych: 12 413-44-44 . Policja zapewnia pełną anonimowość!

(KWP w Krakowie / mg)

 

Powrót na górę strony