Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piłkarskie zmagania w Wilnie

Data publikacji 19.09.2012

Reprezentacja KGP wzięła udział w 8 Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Wilnie o Puchar Komisarza Generalnego Policji Litewskiej. W zaciętej rywalizacji, do której stanęły 24 zespoły z Turcji, Holandii, Litwy, Rosji, Włoch, Łotwy, Estonii i Polski, drużyna KGP wywalczyła zaszczytne II miejsce.

Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej o puchar Generalnego Komisarza Policji Łotewskiej odbył się w dniach 13-16 września br. na jednym z obiektów sportowych w Wilnie. Piłkarskie zmagania drużyn, które rywalizowały najpierw w grupach, można było oglądać równolegle na czterech boiskach.

Reprezentacja KGP w meczach grupowych zagrała z Ukrainą, z którą to po bardzo wyrównanym meczu uległa 0:1, tracąc jedyną bramkę w doliczonym czasie gry. Następnie rozgromiła 6:0 II Reprezentację Litwy. W kolejnym meczu z II Reprezentacją Łotwy wygrała zasłużenie 2:0. Kolejnym przeciwnikiem w rozgrywkach grupowych była I Reprezentacja Litwy. Mecz zakończył się pewną wygraną KGP 3:1. Ostatnim przeciwnikiem w grupie była bardzo silna reprezentacja Rosji, z którą to drużyna KGP rozegrała najbardziej pasjonujący pojedynek ze wszystkich rozegranych spotkań grupowych. Mecz mimo wyniku remisowego obfitował w bardzo wiele akcji tak z jednej, jak i z drugiej strony. Sędzia rozdał kilka żółtych kartek, co było dowodem tego, jak bardzo obydwie drużyny chciały wygrać ten bardzo zacięty i wyrównany pojedynek. Remis 0:0 okazał się remisem zwycięskim eliminując Rosjan z gry w ćwierćfinale, natomiast drużynie KGP zapewnił drugie miejsce w grupie za Ukrainą.

Dalej wygrani z grup wzięli udział w fazie ćwierćfinałowej. Reprezentacja KGP w ćwierćfinale trafiła na silną drużynę z Estonii, którą to jednak pokonała 1:0 po wspaniałej akcji w końcówce meczu zakończonej pięknym strzałem Mariusza Berlińskiego. Dzięki temu skromnemu, ale jak ważnemu zwycięstwu, drużyna awansowała do półfinału Mistrzostw, co już można było uznać za wielki sukces. Jednak dla Reprezentacji Komendy Głównej Policji było to zdecydowanie za mało. Celem drużyny jest zawsze walka o zwycięstwo i w meczu o możliwość gry w wielkim finale grając z drużyną Łotwy po raz kolejny pokazała, że mimo nierozstrzygnięcia meczu w podstawowym czasie gry (remis 0:0), są jeszcze rzuty karne, podczas których, bramkarz Andrzej Sokal wykazał się wspaniałym kunsztem bramkarskim, broniąc dwa rzuty karne, które dały Reprezentacji KGP awans do finału.

W finale drużyna KGP trafiła na grupowego rywala - Reprezentację Ukrainy i była bardzo blisko wygrania prowadząc przez większą część  meczu 1:0. Nie udało się jej jednak utrzymać tego wyniku i po dwóch trafieniach reprezentantów z Ukrainy przegrała ten historyczny mecz 1:2.

Puchary i nagrody wręczono uczestnikom turnieju na uroczystym bankiecie. Gratulacjom i podziękowaniom za wspaniałą rywalizację nie było końca. W zaciętej i wyrównanej walce o laury cztery pierwsze miejsca zajęły następujące drużyny:

  • I miejsce - Reprezentacja Ukrainy,
  • II miejsce - Reprezentacja KGP
  • III miejsce – Reprezentacja Łotwy
  • IV miejsce – Reprezentacja Litwy

Wśród zawodników wyróżnionych indywidualnie, Mariusz Berliński z reprezentacji KGP otrzymał tytuł najlepszego zawodnika Turnieju (wybrany w głosowaniu przez kapitanów wszystkich drużyn biorących udział w Mistrzostwach).

Dziękujemy za wspaniałą walkę i czekamy na dalsze sukcesy!

(tekst: Andrzej Kuczyński - trener drużyny / sw / mw)

 

Powrót na górę strony