Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cios w narkotykowy biznes

Data publikacji 23.09.2012

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami z Goleniowa zatrzymali mężczyznę, który posiadał w mieszkaniu ponad 2 kilogramy amfetaminy.

Nad sprawą policjanci z Goleniowa i Szczecina pracowali od dłuższego czasu. Sprawa była wielowątkowa ale jednym z głównych, był wątek dotyczący narkotyków. Policjanci pogłębiając wiedzę na ten temat ustalili mieszkańca Goleniowa, który może posiadać znaczne ilości narkotyków.

W związku z tym ustalili gdzie mężczyzna zamieszkuje i udali się pod adres. Tam bez problemów wpuścił ich do mieszkania. Funkcjonariusze poinformowali go jaki jest cel ich wizyty. 40- latek był kompletnie zaskoczony powodem wizyty. Jednak kiedy policjanci zaczęli prowadzić przeszukanie, mężczyzna zaczął się denerwować. Bardzo szybko wyszedł na jaw powód zdenerwowania. W koszu na bieliznę policjanci znaleźli ponad 2 kg amfetaminy. Ponadto mundurowi podczas przeszukania znaleźli wagę elektroniczną oraz pieniądze w kwocie 90 tys. zł.

Z zabezpieczonych narkotyków można wyprodukować prawie 4 tys. porcji o czarnorynkowej wartości ponad 120 tys. zł.

40-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia goleniowscy funkcjonariusze przedstawili mu zarzut dotyczący posiadania znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu zatrzymany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP Szczecin

Powrót na górę strony