Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny, który uciekł przed niemiecką kontrolą

Data publikacji 24.09.2012

Wczoraj Sąd Rejonowy w Szczecinie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, który w miniony piątek uciekł przed niemiecką kontrolą i wjechał na teren powiatu polickiego. 29-latek najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

Przypomnijmy - w miniony piątek na terenie Niemiec funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 3 samochody z polskimi numerami rejestracyjnymi. Jeden z pojazdów oddalił się z miejsca kontroli i ruszył w kierunku polsko-niemieckiej granicy. Chwile później był już na terenie naszego kraju.

Policjanci z Polski otrzymali informację o uciekinierze od niemieckich funkcjonariuszy. Bardzo szybko mężczyzna uciekający samochodem został namierzony i chwilę później policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 29-latka. Okazało się, że jest to  mieszkaniec województwa zachodnio-pomorskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci przeszukali samochód, którym uciekł przed niemiecką kontrolą. Podczas przeszukania odnaleźli  wiele elektronarzędzi niewiadomego pochodzenia.  W związku z tym zwrócili się do strony niemieckiej o sprawdzenie czy nie pochodzą one z kradzieży. Już w sobotę do polickich policjantów dotarła informacja, że część przedmiotów została skradziona w Niemczech.

W związku z tym 29-latkowi przedstawiono zarzuty dotyczące paserstwa. W niedzielę doprowadzono go do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd do wniosku się przychylił i zdecydował, że najbliższe dwa miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Za paserstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony