Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za usiłowanie oszustwa na wnuczka

Data publikacji 24.09.2012

Fałszywy wnuczek potrzebował 50 tys. złotych od mieszkańca Namysłowa w związku z uczestnictwem w wypadku drogowym. W imieniu wnuczka pieniądze miał odebrać policjant. Starszy mężczyzna zachował czujność i powiadomił o zdarzeniu namysłowskich funkcjonariuszy. Policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, który miał odebrać pieniądze dla fałszywego wnuczka. Teraz mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Namysłowa przed godziną 13.00. Na telefon alarmowy Policji zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że przed chwilą rozmawiał telefonicznie z mężczyzną podającym się za jego wnuczka, który miał wypadek drogowy w Opolu, jest na komendzie Policji i potrzebuje na załatwienie sprawy 50 tys. złotych. W imieniu rzekomego wnuka  pieniądze miał odebrać nieumundurowany policjant.
 
Początkowo pokrzywdzony wierzył w tą opowieść wnuczka o wypadku i wypłacił z banku kwotę 30 tys. złotych, informując „wnuczka”, że tylko taką kwotą dysponuje. W wyniku dalszy rozmów telefonicznych z fałszywym wnuczkiem starszy mężczyzna nabrał podejrzeń, co do wiarygodności krewnego i opowiedzianej przez niego historii. Mieszkaniec Namysłowa o wszystkim poinformował policjantów.
           
Namysłowscy kryminalni, przy współpracy z pokrzywdzonym, zorganizowali zatrzymanie fałszywego policjanta, który miał odebrać pieniądze dla wnuczka. W wyniku podjętych działań  namysłowscy kryminalni  zatrzymali  zupełnie zaskoczonego mężczyznę przed klatką schodową w miejscu przekazania pieniędzy. Do zdarzenia doszło w centrum Namysłowa.
 
Adrian K. usłyszał już zarzut usiłowania oszustwa, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kluczborku Sąd Rejonowy w Kluczborku  tymczasowo aresztowany podejrzanego na 3 miesiące. 
 
Sprawa ta ma charakter rozwojowy.

(KWP w Opolu / mj)

Film Zatrzymany za usiłowanie oszustwa na wnuczka

Opis filmu: oszustwa na wnuczka


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany za usiłowanie oszustwa na wnuczka (format flv - rozmiar 1.42 MB)

Powrót na górę strony