Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nagroda dla policyjnych lotników

Data publikacji 26.09.2012

Załoga śmigłowca MI-8 - mł. insp. Jacek Gnyp, nadkom. Robert Sitek oraz asp. szt. Andrzej Niewęgłowski zajęła drugie miejsce w konkursie lotniczym zorganizowanym podczas obchodów Dni NATO w Ostrawie. W konkurencji polegającej na wykonywaniu zadań precyzyjnych i postępowaniu w sytuacjach awaryjnych na symulatorze lotu śmigłowca Mi-171 udział wzięło 12 załóg z trzech krajów.

W pokazach lotniczych z okazji obchodów DNI NATO w Ostrawie w dniach 21-23 września 2012 roku uczestniczyli także polscy policjanci – funkcjonariusze z Zarządu Lotnictwa Głównego Sztabu Policji KGP oraz Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP i Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji  z KWP w Katowicach. Podczas pokazów zaprezentowano możliwości śmigłowca Mi-8 w zakresie desantowania funkcjonariuszy i podejmowania osób z terenu niedostępnego dla lądowania.

W sobotę 22 września załoga lotnicza z Komendy Głównej Policji - mł. insp. Jacek Gnyp, nadkom. Robert Sitek oraz  asp. szt. Andrzej Niewęgłowski wzięła udział w konkursie lotniczym w wykonywaniu zadań precyzyjnych i postępowaniu w sytuacjach awaryjnych na symulatorze lotu śmigłowca Mi-171.  W konkurencji wzięło udział 12 załóg z trzech krajów. Policyjni lotnicy z Polski zajęli drugie miejsce.

gp

Powrót na górę strony