Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy w samochodzie

Data publikacji 26.09.2012

Policjanci z Zebrzydowicach zatrzymali mężczyznę, który przewoził samochodem wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Stróże prawa zabezpieczyli ponad 20 tys. nielegalnych papierosów. Wartość uszczuplenia z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wynosi prawie 13 tys. złotych.

Stróże prawa z Komisariatu Policji w Zebrzydowicach zatrzymali 37-latka, który w volkswagenie przewoził nielegalne papierosy. Mężczyzna został zatrzymany na ulicy Ks. Janusza w Zebrzydowicach. Mieszkaniec województwa lubelskiego wpadł podczas wzmożonych działań mających na celu ujawnienie nielegalnego alkoholu z  Czech. Podczas przeszukania samochodu, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 20 tys. papierosów. Przejęty przez policjantów towar nie posiadał polskich znaków skarbowych akcyzy.

Mężczyzna usłyszał już zarzut przestępstwa akcyzowego. Grozi mu do 3 lat więzienia i dotkliwe kary finansowe. Jak szacują mundurowi, w wyniku tego przestępstwa Skarb Państwa mógł stracić prawie 13 tys. zł z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego.

(KWP w Katowicach / mg)

Film Nielegalne papierosy w samochodzie

Opis filmu: nielegalne papierosy, przestępczość gospodarcza

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nielegalne papierosy w samochodzie (format flv - rozmiar 1.74 MB)

Powrót na górę strony