Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za handel narkotykami i wymuszenia rozbójnicze

Data publikacji 27.09.2012

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy są podejrzani o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Część z nich usłyszała zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznych narzędzi, a także wymuszeń rozbójniczych. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze CBŚ prowadzą postępowanie w sprawie wprowadzenia do obrotu około 5 kg marihuany. W tej sprawie policjanci zatrzymali w sumie sześciu mężczyzn, którzy trafili do aresztu.

Śledczy ustalili, że do sprzedaży i przekazania paczki z narkotykami doszło 8 czerwca br. w jednej z opuszczonych posesji pod Ostródą. 33-letni Karol M. razem z  Adrianem P. chcieli sprzedać narkotyki Markowi M. Podczas prowadzonej transakcji na teren posesji wjechało audi. Z pojazdu wysiadło trzech uzbrojonych mężczyzn. Grożąc Karolowi M. i Adrianowi P.  położyli ich na ziemię, a następnie zabrali im narkotyk o wartości co najmniej 36 tys. złotych.

Po kilku dniach funkcjonariusze CBŚ przystąpili do zatrzymań. 12 czerwca do aresztu trafiło dwóch mężczyzn, Piotr B. oraz Damian B. Z zebranych materiałów wynika, że to właśnie oni dostarczyli marihuanę Karolowi M. Obaj mieszkańcy Olsztyna usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora zostali aresztowani na 3 miesiące.

Do kolejnego zatrzymania doszło 22 czerwca. Także tym razem w ręce funkcjonariuszy trafiło dwóch dostawców zabronionych środków odurzających. Mężczyźni również usłyszeli zarzuty oraz trafili na 3 miesiące do aresztu.

3 lipca w Ostródzie policjanci zatrzymali Bartosza O. oraz Marka M. W związku z tym, że sprawcy mogli posiadać przy sobie broń, zatrzymanie to było dynamiczne z wykorzystaniem materiałów pirotechnicznych. Ustalono, że mężczyźni ci działając wspólnie i w porozumieniu dopuścili się rozboju z użyciem broni oraz kija baseballowego. Razem z nimi działali też Bartłomiej L., który został zatrzymany w ubiegły czwartek, a także Krzysztof P., za którym wydano list gończy.

Odpowiedzialności nie unikną także Karol M. oraz Adrian P., którzy usłyszeli zarzuty handlu narkotykami.

Policjanci w dalszym ciągu pracują nad tą sprawą. Nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony