Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla dwóch braci handlujących narkotykami

Data publikacji 27.09.2012

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy zwalczający przestępczość narkotykową wspólnie z antyterrorystami zatrzymali dwóch braci podejrzanych o handel znaczną ilością narkotyków. Z policyjnych ustaleń wynika, że obaj stanowili główny trzon przywódczy grupy, którą od kilku miesięcy rozpracowują funkcjonariusze. Mężczyźni decyzją sądu trafili tymczasowo na 3 miesiące do aresztu.

Nad grupą zajmującą się obrotem znaczną ilością narkotyków m.in. sprowadzanych z Holandii, kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy pracują od kilku miesięcy. Na podstawie analizy zgromadzonych dotychczas materiałów i uzyskanych nowych informacji policjanci ustalili dwóch mężczyzn, mogących mieć związek ze sprawą.

Zatrzymania zaplanowane zostały na miniony wtorek (25.09.12). Na jednego z mężczyzn kryminalni wspólnie z antyterrorystami przygotowali zasadzkę na obrzeżach Torunia. Wcześnie rano, na jednej z ulic prowadzących do centrum miasta, funkcjonariusze zauważyli dostawczego mercedesa vito, którym miał kierować podejrzewany. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali auto. Ich ustalenia potwierdziły się - mercedesem kierował namierzony wcześniej 27-latek. W tym samym czasie, inni funkcjonariusze, w jednym z mieszkań w miejscowości Grzywna (pow. toruński), zaskoczyli jego brata (29 l.). On również podejrzewany był o udział w tym przestępczym procederze. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze doprowadzili braci do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód, gdzie na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych zostały im przedstawione zarzuty udziału w handlu znaczną ilością narkotyków. Z ustaleń kryminalnych wynika, że obaj należeli do ścisłej czołówki przywódców grupy.
 
Wczoraj (26.09.12) sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz oskarżyciela i zadecydował, że obaj najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może im grozić do 12 lat więzienia.

Jak twierdzą pracujący nad sprawą kryminalni grupa zajmująca się tą przestępczą działalnością nie została jeszcze rozbita, co oznacza kolejne zatrzymania.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Film Areszt dla dwóch braci handlujących narkotykami

Opis filmu: narkotyki, zatrzymanie, handel narkotykami


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Areszt dla dwóch braci handlujących narkotykami (format flv - rozmiar 9.71 MB)

Powrót na górę strony