Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konfrontacja pseudokibiców?

Data publikacji 27.09.2012

Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi, którzy wracali do jednostki z działań prowadzonych z CBŚ, zatrzymali 3 mężczyzn, którzy na skrzyżowaniu zaatakowali kierowcę. Zatrzymani to osoby notowane wcześniej przez policję w związku z konfliktami z prawem oraz powiązaniami ze środowiskiem łódzkich pseudokibiców.

Policjanci wyjaśniają okoliczności niecodziennego zdarzenia, które miało miejsce 26 września w Łodzi przed skrzyżowaniem ulicy Wróblewskiego z Jana Pawła II. Na czerwonym świetle zatrzymało się kilka samochodów m.in. nieoznakowane auto, którym poruszali sie funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi, którzy wracali do jednostki z działań prowadzonych z Centralnym Biurem Śledczym. Policjanci zauważyli kilku mężczyzn, którzy w kominiarkach wysiedli z vw i forda. Podejrzanie zachowujący się osobnicy podeszli do stojącej przed nimi skody i zaczęli kopać oraz w inny sposób demolować ten pojazd, rozbijając m.in. przednią szybę i wgniatając karoserię. Z uwagi na natychmiastową reakcję policjantów nie zdołali wyciągnąć ze skody kierowcy.

Wszyscy napastnicy próbowali uniknąć odpowiedzialności, uciekając. Zatrzymanych zostało trzech z nich. Zabezpieczono także odrzucone podczas pościgu kominiarki. Wszyscy uczestnicy zajścia to łodzianie w wieku od 23 do 29 lat. W większości to osoby notowane wcześniej przez policję w związku z konfliktami z prawem oraz powiązaniami ze środowiskiem łódzkich pseudokibiców. W skodzie funkcjonariusze znaleźli papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Sprawa będzie szczegółowo wyjaśniana, a zatrzymani najbliższą noc spędzą w policyjnym areszcie.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony