Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkaset porcji syntetycznej heroiny nie trafi już na ulice

Data publikacji 27.09.2012

Policjanci wydziału dw. z przestępczością narkotykową wrocławskiej komendy miejskiej w wyniku przeprowadzonej realizacji operacyjnej przechwycili narkotyki, głównie w postaci syntetycznej heroiny, ale także amfetaminy oraz marihuany. Z zabezpieczonej ilości środków odurzających można było uzyskać około 400 porcji handlowych. W sprawie zatrzymano pięć osób, podejrzewanych o posiadanie narkotyków i handel nimi. Zatrzymani to mieszkańcy powiatów wrocławskiego i wołowskiego. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Do zatrzymań doszło po tym, jak policjanci uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie wrocławskiej dzielnicy Śródmieście sprzedawane są prawdopodobnie narkotyki. Dalsze czynności prowadzone w tej sprawie przez funkcjonariuszy potwierdziły te podejrzenia. Okazało się, że z lokatorami przedmiotowego mieszkania kontaktują się osoby, chcące kupić głównie heroinę. Prowadząc działania policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy właśnie kupili tam chwilę wcześniej wymienione narkotyki, a także przebywających w mieszkaniu kobietę i mężczyznę, podejrzewanych o handel środkami odurzającymi.

W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli spore ilości heroiny oraz amfetaminę i marihuanę. Zabezpieczono także wagi elektroniczne, służące do porcjowania środków odurzających, a także kilka telefonów komórkowych oraz pieniądze pochodzące prawdopodobnie z handlu narkotykami. Wszystkie zatrzymane w tej sprawie osoby trafiły do policyjnego aresztu.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a w przypadku znacznej ilości nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Handel środkami odurzającymi zagrożony jest natomiast karą do 8, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony