Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł auta w warunkach recydywy

Data publikacji 27.09.2012

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową zatrzymali 40-latka podejrzanego o kradzieże aut. Funkcjonariusze odzyskali cztery skradzione auta a także zabezpieczyli dwa samochody, w których stwierdzili ingerencję w numery VIN. Zatrzymany gdańszczanin usłyszał zarzuty za kradzież z terenu Osowy skody fabii wartej 20 tys. zł. Wstępne ustalenia wskazują na to, że mężczyzna ma na swoim koncie więcej takich kradzieży, a cały proceder przestępczy uprawiał podczas przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności, którą miał zasądzoną do 2026 r. Wczoraj sąd zadecydował o powrocie recydywisty do aresztu.

Gdańscy policjanci zwalczający przestępczość samochodową w jednym z mieszkań na Oruni Dolnej zatrzymali 40-letniego mężczyznę  podejrzanego o kradzieże aut m.in. z terenu Gdańska. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca na początku sierpnia br. z dzielnicy Osowa ukradł skodę fabię wartą 20 tys. zł. Podczas pracy nad tą sprawą policjanci odzyskali cztery skradzione samochody marki volkswagen i audi, a także zabezpieczyli dwa auta należące do podejrzanego, w których stwierdzono ingerencję w numery VIN. Wartość zabezpieczonych samochodów szacuje się na kwotę przeszło 100 tys. zł. Podczas przeszukania lokalu, w którym ukrywał się 40-latek, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli sprzęt służący do włamań i kradzieży pojazdów, tzw. łamaki.

Zatrzymany 40-latek był w przeszłości wielokrotnie karany za kradzieże samochodów, udział w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadanie bez zezwolenia broni i posiadanie narkotyków i za te przestępstwa od 1990 r. z przerwami odbywał kary pozbawienia wolności. W maju br. z powodów zdrowotnych podejrzany wyszedł z zakładu karnego na kilkumiesięczną przerwę  w odbywanym wyroku, który miał zasądzony do 2026 r. Wszystko wskazuje na to, że przerwę tę wykorzystał na popełnienie kolejnych przestępstw.

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, a następnie przed oblicze sądu, który zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają, że w najbliższej przyszłości 40-latek usłyszy kolejne zarzuty.

Za kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Film Kradł auta w warunkach recydywy

Opis filmu: kradzież auta samochody


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kradł auta w warunkach recydywy (format flv - rozmiar 5.19 MB)

Powrót na górę strony