Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli kontrabandę

Data publikacji 27.09.2012

Ponad 14 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci i celnicy. Część kontrabandy została zabezpieczona na posesji w powiecie sochaczewskim, natomiast druga część w trakcie kontroli samochodu w powiecie przasnyskim.

Policjanci z sochaczewskiej komendy zajmujący się przestępczością gospodarczą, a także z Posterunku Policji w Teresinie  ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Teresin handluje papierosami i alkoholem bez polskich znaków akcyzy.

Na miejsce udali się wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Pruszkowie, gdzie na terenie posesji zabezpieczono 6232 paczki wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy czyli ponad 124 tysiące sztuk papierosów. Ponadto mundurowi zabezpieczyli  32 butelki z bezbarwną cieczą. Wyroby tytoniowe i butelki z płynem zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy na czas prowadzonego postępowania, później zostaną przekazane urzędowi celnemu.
 
Kolejną kontrabandę znaleźli policjanci z  przasnyskiej drogówki. Podczas kontroli opla vectry i  legitymowania 57-letniego przasnyszanina policjanci zauważyli na tylnym siedzeniu podejrzany bagaż. Jak się okazało, po dokładnym sprawdzeniu i przeszukaniu, kierowca przewoził  papierosy bez polskich znaków akcyzy. W samochodzie zabezpieczono 8 tys. paczek papierosów. Dzisiaj zabezpieczone papierosy trafią do Urzędu Celnego w Ciechanowie gdzie zostanie oszacowana ich wartość. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony