Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ratowali z płonącego auta

Data publikacji 28.09.2012

Dzisiejszej nocy w Szczecinie doszło do wypadku samochodowego. Chwilę po zdarzeniu auto stanęło w płomieniach, przypadkowy świadek powiadomił policjantów, którzy wspólnie ze zgłaszającym wyciągnęli mężczyznę z płonącego auta, pasażerka wyszła o własnych siłach.

Do zdarzenia doszło chwilę po północy w Szczecinie przy ul. Wojska Polskiego. Kierujący BMW z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na pobocze i dachował. Na szczęście drogą jechał przypadkowy świadek, który błyskawicznie powiadomił operatora telefonu alarmowego. Na miejsce natychmiast skierowano policyjne załogi. Kiedy policjanci dojechali na miejsce, auto zaczęło się palić. W tym czasie świadek zdarzenia próbował wyciągnąć kierowcę z samochodu. Jeden z policjantów pomógł mężczyźnie wyciągnąć z auta kierowcę. Pasażerka wyszła z niego o własnych siłach. Chwilę po tym auto w całości stanęło w płomieniach.

Gdyby nie szybka reakcja świadka i policjantów mężczyzna mógłby spłonąć. Poszkodowani trafili do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Już po akcji okazało się, że kierowca samochodu był nietrzeźwy, miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony