Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali małżeństwo podejrzane o uprawę konopi indyjskich

Data publikacji 28.09.2012

Nidziccy kryminalni na terenie powiatu zatrzymali małżeństwo podejrzane o uprawę konopi indyjskich. Para na prywatnej posesji w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu uprawiała sadzonki konopi, które następnie wysiewała w różnych punktach w niedużej odległości od zabudowań. Policjanci na trzech plantacjach zabezpieczyli 42 dorastające krzewy, susz oraz „rozsadę” do kolejnych wysiewów. Szacunkowa wartość zabezpieczonych roślin i suszu może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

26 września br. na terenie powiatu nidzickiego policjanci wydziału kryminalnego nidzickiej komendy zatrzymali małżeństwo podejrzane o nielegalną uprawę konopi indyjskich. Para w obrębie prywatnej posesji, w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, hodowała sadzonki konopi, które następnie wysiewała w różnych punktach w niedużej odległości od zabudowań.

Do „pilnowania” plantacji małżeństwo wykorzystało nowoczesną technikę. Na jednej z nich policjanci zabezpieczyli fotopułapkę.

W sumie na trzech plantacjach kryminalni zabezpieczyli 42 dorastające krzewy marihuany, na strychu suszące się rośliny oraz susz gotowy do posortowania i handlu. Policjanci zabezpieczyli również „rozsadę” do kolejnych wysiewów. Szacunkowa wartość zabezpieczonych roślin i suszu może osiągnąć kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. 34-letniej kobiecie i o dwa lata starszemu mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.  Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony