Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2012”

Data publikacji 28.09.2012

Już po raz 25 najlepsi funkcjonariusze drogówki stanęli w zawodach o tytuł „Policjanta ruchu drogowego”. Zawodnicy mięli do pokonania szereg konkurencji, które sprawdzały ich umiejętności i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tytuł najlepszego zdobył w tym roku mł. asp. Marek Niedziela z KWP w Lublinie. Gratulujemy!

Konkurs na „Policjanta Ruchu Drogowego” ma już swoją tradycję. Pierwsza edycja miała miejsce jeszcze w 1986 roku, a jej organizatorem było Biuro Ruchu Drogowego KG MO oraz Telewizja Polska. W tym roku to już 25 edycja tego plebiscytu, i tak jak w latach poprzednich stanęło do niego w sumie kilkuset funkcjonariuszy. Najpierw konkurencje były rozgrywane na szczeblu komend wojewódzkich i stąd wyłaniano najlepszych w poszczególnych jednostkach. Teraz 17 policyjnych dwuosobowych ekip spotkało się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W plebiscycie biorą udział także funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, którzy wystawili swoich zawodników.

Głównym celem konkursu jest podniesienie wiedzy i umiejętności praktycznych funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach naszego kraju, ale również sprawniejsza obsługa zdarzeń drogowych przez Policję, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego funkcjonariusze mieli przed sobą szereg konkurencji sprawdzających ich wiedzę i umiejętności.

Pierwszego dnia policjanci musieli rozwiązać testy z wiedzy z prawa i przepisów. Sprawdzian obejmował pytania z zakresu znajomości prawa o ruchu drogowym, karnego, wykroczeń, a także z zagadnieniami związanymi z udzielaniem pierwszej pomocy ofiarom wypadków. Następnie funkcjonariusze sprawdzili swoje umiejętności na strzelnicy. Drugi dzień plebiscytu rozpoczął się od konkurencji na skrzyżowaniu. Tam właśnie policjanci z drogówki byli oceniani przez jury pod kątek umiejętności kierowania ruchem. Następną konkurencją była jazda służbowym motocyklem po placu manewrowym. Trzeciego, ostatniego dnia zmagań, odbył się sprawdzian na autodromie w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Funkcjonariusze musieli w jak najlepszym czasie pokonać tor jazdy nie zapominając jednocześnie o bezpiecznej jeździe.

W tym roku tytuł najlepszego policjanta drogówki przypadł mł. asp. Marek Niedziela z KWP w Lublinie,  drugie miejsce zajął mł. asp. Radosław Urban z KWP Rzeszów, a trzecie asp. Andrzej Seredyn z KWP Radom.

W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się funkcjonariusze z Lublina, drugie miejsce przypadło policjantom z Radomia, a trzecie z Rzeszowa.

Gratulujemy! 

Zobacz relacje z pierwszego dnia zawodów

Zobacz relacje z drugiego dnia zaowdów 

kj

foto: Mariusz Mazewski CSP w Legionowie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.53 MB)

Powrót na górę strony