Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni pseudokibice zatrzymani

Data publikacji 29.09.2012

Przemyscy policjanci zatrzymali kolejnych pięciu pseudokibiców piłkarskich drużyn. Jest to następstwo wydarzeń i łamania prawa w trakcie środowego meczu V ligi okręgowej. Funkcjonariusze zapowiadają dalsze zatrzymania.

W trakcie meczu, który odbył się 26 września br. pomiędzy drużynami piłkarskimi Polonia Przemyśl a Czuwaj Przemyśl, policjanci ujawnili przypadki posiadania wyrobów pirotechnicznych. W myśl ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Ponadto w stosunku do kilku przybyłych na stadion osób istniało podejrzenie, że swoją obecnością złamali sądowy zakaz wstępu na zorganizowaną imprezę.

Środowy mecz zakończył się zatrzymaniem przez przemyskich funkcjonariuszy czterech mężczyzn, którzy posiadali przedmioty zabronione na imprezie oraz złamali orzeczony w stosunku do nich zakaz stadionowy. W czwartek i piątek policjanci ustalili kolejnych sprawców. Pięciu młodych mężczyzn usłyszało zarzuty posiadania wyrobów pirotechnicznych w trakcie meczu oraz niestosowania się do zakazu wstępu na obiekt, w którym trwały rozgrywki.

Trwa dalsza analiza materiału zgromadzonego przez śledczych w trakcie meczu. Jej ewentualny wynik pozwoli na postawienie zarzutów kolejnym osobom.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony