Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za rozboje z użyciem noża

Data publikacji 29.09.2012

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napady, podczas których sprawca groził swoim ofiarom użyciem noża. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

28 września 2012 roku funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, podczas wspólnych działań z policjantami z Komisariatu Kolejowego, zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego, podejrzanego o szereg rozbojów z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Do zatrzymania doszło na terenie Wrocławia. Mężczyzna podejrzany jest o 10 czynów, w tym 9 napadów rabunkowych i jedną kradzież. Do wszystkich zdarzeń doszło we wrześniu 2012 roku na terenie miasta.

Podczas większości rozbojów sprawca groził swoim ofiarom użyciem noża, żądając od nich wydania posiadanego mienia. Najczęściej jego łupem padały telefony komórkowe. Aparat telefoniczny utracony podczas ostatniego ze zdarzeń, które miało miejsce 27 września 2012 roku, został już odzyskany.

Napastnik napadał głównie na nastolatków, o różnych porach dnia. Skradzione mienie sprzedawał, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na własne potrzeby.

Okazało się również, że 24 - latek w sierpniu 2012 roku opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności - także za rozboje.

Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają, czy podejrzany nie ma na swoim koncie innych przestępstw.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.58 MB)

Powrót na górę strony