Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

124 pseudokibiców zidentyfikowanych

Data publikacji 29.09.2012

Praca policjantów i prokuratorów z Bydgoszczy nad sprawą związaną z burdą na stadionie podczas Pucharu Polski ciągle trwa. Od początku śledztwa zarzuty usłyszało 124 osoby. 115 zobowiązanych było do stawia się w komendach policji na dozór.

W śledztwie nadzorowanym przez bydgoską prokuraturę już 124 osoby usłyszały zarzuty. Przeciwko 76 z nich do sądu skierowano akty oskarżenia. Na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów prokuratorzy przedstawili zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, głównie w zakresie wtargnięcia na płytę boiska, rzucania różnymi przedmiotami w kierunku ochrony. Niektóre z osób były przy tym zamaskowane szalikami lub częściami garderoby. Wobec 115 podejrzanych prokurator zastosował policyjne dozory oraz surowe zakazy stadionowe.

Wczoraj (28.09) do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy stawił się mieszkaniec Polkowic. 30-latek usłyszał zarzut wtargnięcia na boisko podczas trwania meczu oraz zamaskowania twarzy szalikiem i zakłócania przebiegu imprezy masowej poprzez czynny udział w zbiegowisku, którego uczestnicy dopuszczali się zamachu na pracowników służb porządkowych przez rzucanie w ich kierunku różnymi przedmiotami,  m.in. wyrwanymi wspólnie z innymi osobami przęsłami ogrodzenia. Także wobec niego prokurator zastosował policyjny dozór i surowy zakaz stadionowy.

Praca policjantów nad identyfikowaniem kolejnych osób i gromadzeniem przeciwko nim dowodów ciągle trwa. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony