Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za fałszywy alarm

Data publikacji 30.09.2012

Myszkowscy policjanci zatrzymali 52-latka, który powiadomił o podłożeniu bomby na jednej ze stacji paliw na terenie miasta. Jego namierzenie zajęło funkcjonariuszom niespełna dwie godziny. Teraz mężczyzna czeka na spotkanie z prokuratorem. Za wywołanie fałszywego alarmu grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

Wczoraj około 4.30 oficer dyżurny myszkowskiej komendy został telefonicznie powiadomiony przez nieznanego mężczyznę o podłożonym ładunku wybuchowym na stacji paliw przy ulicy Krasickiego. Rozmówca poinformował też, że bomba ma eksplodować o godzinie 5.15. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, strażacy, służby techniczne oraz pogotowie ratunkowe. Ewakuowano pracowników stacji. Funkcjonariusze wyznaczyli strefę bezpieczeństwa, a także wstrzymali ruch na sąsiadujących ulicach. Policyjni pirotechnicy przeszukali teren stacji oraz znajdujące się tam pomieszczenia. Na szczęście żadnego ładunku nie było.

W ciągu niespełna dwóch godzin od zgłoszenia stróże prawa namierzyli sprawcę fałszywego alarmu. Okazał się nim 52-letni myszkowianin. Mężczyzna został zatrzymany w swoim domu, był pijany. Teraz czeka na spotkanie z prokuratorem. Za popełniony czyn może mu grozić nawet 8 lat więzienia. Myszkowianin może również zostać obciążony kosztami akcji, które mogą sięgać nawet kilka tysięcy złotych.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony