Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawiali konopie, trafili do aresztu

Data publikacji 30.09.2012

Kryminalni z Torunia zatrzymali parę, która w wynajmowanym domu uprawiała konopie indyjskie. Dwa pomieszczenia zostały przystosowane do uprawy roślin, a trzecie przeznaczono na suszarnię. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje prokurator.

W piątek (28.09) wieczorem policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali parę podejrzaną o wytwarzanie narkotyków. W jednym z gospodarstw rolnych na terenie gminy Lubicz funkcjonariusze ujawnili profesjonalnie zorganizowaną uprawę konopi indyjskich.

Jak się okazało, 30-latek i jego 19-letnia znajoma prowadzili plantację w wynajmowanym domu mieszkalnym. Dwa pomieszczenia zostały przystosowane do uprawy roślin, a trzecie przeznaczono na suszarnię. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt donic z około półtorametrowymi krzewami. Dodatkowo na strychu policjanci odnaleźli kilka worków z już wysuszonymi roślinami.

Oboje zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj (30.09.) podejrzani zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie najprawdopodobniej usłyszą zarzuty przestępstwa. W przypadku uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(KWP w Bydgoszczy / mg)
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.55 MB)

Powrót na górę strony