Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XI Pielgrzymka Środowiska Policyjnego

Data publikacji 30.09.2012

W Częstochowie odbyło się XI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego organizowane przez środowiska policyjne oraz NSZZ Policjantów. Policyjni pielgrzymi modlili się w intencji poległych podczas służby, za swoje bezpieczeństwo oraz przyszłość ojczyzny i swego zawodu.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele wszystkich garnizonów Policji z kraju, z Komendantem Głównym Policji nadinspektorem Markiem Działoszyńskim na czele, oraz przedstawiciele organizacji działających przy Policji. W uroczystościach wziął udział także Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Michał Deskur.

Pielgrzymka policjantów, pracowników Policji, ich rodzin i organizacji związanych z Policją ruszyła z Placu Biegańskiego w Częstochowie. Wiązanki kwiatów złożone zostały przy pomniku Józefa Piłsudskiego i pomniku Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Dalej pątnicy uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 72 rocznicy Zbrodni Katyńskiej przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

O 12.00 na Jasnogórskich Błoniach odprawiona została uroczysta msza święta. Godzinę później pielgrzymka udała się pod płaskorzeźbę GLORIA VICTIS, gdzie jej uczestnicy oddali hołd poległym i pomordowanym policjantom. Następnie pielgrzymi modlili się w intencji Policji przed cudownym obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej Królowej Polski.

XI Spotkanie Jasnogórskie środowiska Policyjnego zakończyło się koncertem orkiestr i chórów policyjnych w Sali im. Kordeckiego.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony