Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono nielegalną krajankę i podrabiane jeansy

Data publikacji 01.10.2012

Policjanci CBŚ wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej z Katowic przejęli ponad 660 kg nielegalnej krajanki tytoniowej i podrobione jeansy. Skarb Państwa stracił na przestępczym procederze niemalże 400 tys. złotych. 55-latek z Katowic odpowie za złamanie prawa.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego od kilku miesięcy pracowali nad ustaleniem mężczyzny, który miał powiązania z nielegalnym handlem tytoniem i wyrobami spirytusowymi.  Wiedzieli, że w tym przestępczym procederze istnieje związek między województwem kujawsko-pomorskim i śląskim. Osobą łączącą układankę w całość był, jak się okazało, 55-letni mieszkaniec Katowic.

Policjanci namierzyli auto, którym podróżował, w okolicach Włocławka. Stamtąd przemieścili się aż na Śląsk, do Katowic. W środę (26.09) późnym popołudniem, wspólnie z funkcjonariuszami tamtejszej Izby Celnej, zatrzymali obserwowanego mężczyznę. W samochodzie, którym się poruszał, oraz w wynajmowanym przez niego magazynie w Katowicach zabezpieczyli ponad 660 kg nielegalnej krajanki tytoniowej o rynkowej wartości ponad 330 tys. złotych. W pomieszczeniach były też etykiety informujące o szkodliwości palenia. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tej „działalności” sięga kwoty niemalże 400 tys. złotych. W trakcie przeszukania policjanci CBŚ zabezpieczyli także ponad 2,8 tys. sztuk podrobionych spodni jeansowych, znanej belgijskiej marki, których wartość oszacowano na kwotę prawie 200 tys. złotych.

„Trefny” towar trafił do depozytów. Zatrzymany usłyszał zarzuty naruszenia ustaw o wyrobach tytoniowych i własności przemysłowej. Sprawę prowadzą funkcjonariusze Izby Celnej z Katowic.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja