Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 01.10.2012

Kryminalni z mokotowskiej komendy przejęli znaczną ilość narkotyków. Funkcjonariusze podczas ostatnich działań zabezpieczyli ponad 900 porcji marihuany, a w ich ręce wpadli 27-letni Paweł W. oraz 27-letni Piotr B. Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz handlu nimi. Wczoraj obaj zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Działania operacyjne policjantów wydziału kryminalnego mokotowskiej komendy doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami. W miejscu ich zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość marihuany.

Dzięki uzyskanym informacjom najpierw w ręce kryminalnych wpadł Paweł W. W miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci odkryli worek foliowy z roślinnym suszem oraz dwie elektroniczne wagi. Po zbadaniu substancji okazało się, że jest to blisko 90 gramów marihuany. Funkcjonariusze znaleźli tam także 17 tys. złotych, które zabezpieczono na poczet przyszłych kar i grzywien.

Policjanci ustalili także kolejnego mężczyznę, który mógł mieć związek z handlem narkotykami. Funkcjonariusze znając markę samochodu, którym porusza się Piotr B. , zatrzymali go na parkingu przy ulicy Ostrobramskiej. Przy 27-latku stróże prawa znaleźli niewielką ilość marihuany, a kiedy udali się do jego mieszkania odkryli tam trzy torby z marihuaną oraz elektroniczną wagę. Do sprawy zabezpieczono ponad 800 gramów narkotyków.

Obaj mężczyźni zostali przesłuchani w prokuraturze, gdzie usłyszeli zarzuty za popełnione przestępstwa. Obaj odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel marihuaną. Sąd po zapoznaniu się ze sprawą postanowił o aresztowaniu 27-latków na okres trzech miesięcy. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

(KSP / mj)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja