Plantacja konopi zlikwidowana - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja konopi zlikwidowana

Data publikacji 01.10.2012

Policjanci z Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego stargardzkiej komendy zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Z dwóch pól uprawnych zabezpieczonych zostało blisko ćwierć tysiąca krzewów. Zatrzymani zostali również dwaj mężczyźni, którzy usłyszeli w tej sprawie zarzuty.

Stargardzcy kryminalni prowadząc działania operacyjne na terenie podstargardzkich nieużytków rolnych ujawnili nielegalnie uprawiane konopie indyjskie. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko ćwierć tysiąca krzewów, które rosły na dwóch polach uprawnych. Z szacunków wynika, że taka ilość roślin mogłaby przynieść czarnorynkowy dochód rzędu kilkuset tysięcy złotych.

Sprawcy nielegalnego procederu do ukrycia nielegalnej uprawy wykorzystali usytuowanie terenu i brak dróg dojazdowych do tego miejsca oraz znajdujące się dookoła gęste zarośla. Pola uprawne zostały wykarczowane i ogrodzone siatką. Na miejscu znajdowały się ponadto specjalne nawozy oraz przyrządy służące do nawadniania.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie zatrzymali również dwóch mężczyzn, mieszkańców Stargardu Szczecińskiego, którzy trafili do policyjnego aresztu. 32-latek i jego o 6 lat młodszy kompan usłyszeli już zarzuty nielegalnej uprawy konopi indyjskich.

Obaj mężczyźni podpisywać będą listę osób dozorowanych. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii zatrzymanym grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja