Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za próbę oszustwa metodą na wnuczka

Data publikacji 01.10.2012

Dzięki czujności mieszkańca Bielan w ręce funkcjonariuszy z wydziału wywiadowczego wpadł kolejny oszust podający się za krewnego. 34-letni Zbigniew L. próbował wyłudzić od 79-letniego mężczyzny ponad 15 tys. złotych. Kiedy pojawił się, aby odebrać gotówkę został zatrzymany przez policjantów. Sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu 34-latka na okres 3 miesięcy.Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Kilka dni temu z bielańskimi policjantami skontaktował się 79-letni mieszkaniec dzielnicy, który stwierdził, że prawdopodobnie ktoś próbuje wyłudzić od niego pieniądze. Jak ustalili wówczas wywiadowcy, do starszego pana zatelefonował mężczyzna, który podał się za członka rodziny. W trakcie rozmowy poprosił o pożyczenie 15 500 złotych. Starszy mężczyzna zgodził się. Ponieważ cała ta sytuacja wydała mu się podejrzana, o wszystkim powiadomił policję.

Wywiadowcy pojawili się w momencie, kiedy oszust przyszedł po pieniądze. 34-letni Zbigniew L. został zatrzymany na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, kiedy próbował odebrać gotówkę.

34-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za oszustwo odpowie przed sądem, który już postanowił o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony