Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-latka odpowie za znęcanie się nad ojcem

Data publikacji 29.08.2007

Policjanci z warszawskiej Pragi Północ zatrzymali 16-latkę, która od dłuższego czasu znęcała się nad ojcem. Mężczyzna nie mógł już wytrzymać awantur i okradania przez własne dziecko, więc zwrócił się o pomoc do policjantów. Dziś sąd dla nieletnich podejmie decyzję, w którym ośrodku umieścić zdemoralizowaną nastolatkę.

Do komendy przy Cyryla i Metodego przyszedł mężczyzna, który opowiedział policjantom o swojej gehennie. 16-letnia Aleksandra wielokrotnie okradała ojca z pieniędzy, biżuterii i papierosów. Wracała do domu pijana i wszczynała awantury. Rozbijała przedmioty codziennego użytku i stawiała swojemu ojcu żądania. 

Policjanci pojechali z pokrzywdzonym do mieszkania. Weszli do lokalu i zatrzymali nastolatkę. Dziewczyna była bardzo zaskoczona. Wcześniej, kiedy była zatrzymywana za popełnione czyny karalne stawiała opór i groziła, że popełni samobójstwo. Teraz bez awantur została przewieziona do komendy. Policjanci przedstawili jej zarzut znęcania się nad ojcem. Dziewczyna przebywa w izbie dziecka. 

O jej losie zadecyduje dziś sąd rodzinny i nieletnich. W najbliższym czasie 16 - letnia Aleksandra K. trafi do placówki resocjalizacyjnej.

Powrót na górę strony