Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przerabiali olej opałowy na napędowy

Data publikacji 29.08.2007

Policjanci z Krapkowic rozpracowali grupę przestępczą wprowadzającą do obrotu podrabiany olej napędowy. 27 sierpnia krapkowiccy funkcjonariusze wspólnie z policjantami z Opola zatrzymali 7 osób, które - według ustaleń policjantów - sprzedawały przerobiony oleju opałowy jako napędowy. Proceder ten spowodował straty przekraczające 300 tys. zł.

W miniony poniedziałek policjanci z sekcji kryminalnej Policji w Krapkowicach i funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Opolu pojechali do byłej bazy jednego z zakładów w Krapkowicach, gdzie na stacji paliw miano  przerabiać olej opałowy na napędowy.

Na miejscu policjanci zastali Piotra J. (lat 28), Dagmarę K. (lat 19) i Mariana S. (lat 59), którzy spuścili z cysterny do zbiornika na paliwa płynne ok. 90 tys. litrów oleju opałowego o wartości nie mniejszej niż 90 tys. zł. Ten zwykły „opał” mógł być potem odbarwiony przy użyciu specjalnych substancji chemicznych i sprzedawany jako olej napędowy na terenie całego kraju. 

Badając dalej sprawę policjanci ustalili i zatrzymali domniemanych wspólników tego biznesu: Dariusza P. (lat 39), Grzegorza J. (lat 28), Krzysztofa S. (lat 39) i Piotra R. (lat 33). Zabezpieczyli również 90 tys. litrów paliw, ciągnik siodłowy z naczepą cysterną o łącznej wartości około 500 tys. zł. 

Zatrzymane osoby to mieszkańcy województwa śląskiego, a dwie z nich są mieszkańcami Opolszczyzny. 

Podejrzanym zarzucono m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej, usiłowanie wprowadzenia w błąd w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i uszczuplenie podatku akcyzowego, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.

Powrót na górę strony