Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny powrót z wakacji

Data publikacji 03.09.2007

Ponad trzy tysiące policjantów ruchu drogowego wspomaganych przez policjantów pionu prewencyjnego i żołnierzy Żandarmerii Wojskowej czuwało nad bezpieczeństwem osób powracających w ten weekend z wakacji. W działaniach wykorzystano m.in. policyjny śmigłowiec i radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Przedstawiamy statystyki wakacyjnych powrotów.

Ponad trzy tysiące policjantów ruchu drogowego wspomaganych przez policjantów pionu prewencyjnego i żołnierzy Żandarmerii Wojskowej czuwało nad bezpieczeństwem osób powracających w ten weekend z wakacji. W działaniach wykorzystano m.in. policyjny śmigłowiec i radiowozy wyposażone w wideorejestratory.

Bezpieczeństwo na drogach to temat ciągle aktualny, szczególnie w trakcie długich weekendów oraz wyjazdów i powrotów z wakacji. To w tym czasie na drogach jest znacznie więcej samochodów. Wiele osób spieszy się, by jak najszybciej dotrzeć do domu. Jednak ten zbytni pośpiech i brak rozwagi jest także przyczyną wielu tragedii na drogach. Po to by czuwać nad bezpieczeństwem powracających w dniach 31 sierpnia – 2 września policjanci wzmocnili nadzór nad ruchem drogowym.

Ponad trzy tysiące policjantów ruchu drogowego, wspomaganych przez policjantów pionu prewencyjnego i żołnierzy Żandarmerii Wojskowej policyjny śmigłowiec i radiowozy wyposażone w wideorejestratory czuwało nad bezpieczeństwem osób powracających w ten weekend z wakacji. Prowadzono m.in. kontrole kaskadowe, kontrole autobusów wiozących dzieci z wypoczynku i nasilone kontrole na najbardziej uczęszczanych drogach prowadzących z miejscowości wypoczynkowych.

Kierującym pojazdami policjanci przypominali, że prowadząc swój samochód odpowiadają nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też za bezpieczeństwo swoich najbliższych. Pieszym zaś, że są tzw. "niechronionymi" uczestnikami ruchu drogowego. W konfrontacji z pojazdem ich szanse na przeżycie oceniane są jako znikome. Już przy prędkości 50 km/h uderzenie samochodu w pieszego z reguły powoduje jego śmierć.

W ostatni weekend na polskich drogach doszło do 438 wypadków, w których zginęło 53 osób a 596 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 1391 nietrzeźwych kierujących.

Zobacz także:
Statystyki wakacyjnych powrotów

Powrót na górę strony
Polska Policja