Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za sfałszowanie co najmniej kilkudziesięciu recept

Data publikacji 03.10.2012

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez bolesławieckich policjantów, a podejrzanemu o podrabianie recept, na które wykupywał później w aptekach na terenie całego powiatu leki psychotropowe. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w ciągu trzech ostatnich miesięcy dopuścił się co najmniej kilkadziesiąt tego typu czynów. Zabezpieczono recepty, pieczątkę, komputer przenośny oraz drukarkę, wykorzystywane do wytwarzania sfałszowanych recept.

Policjanci Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą z bolesławieckiej komendy powiatowej ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o fałszowanie recept, na które wykupywał później leki psychotropowe. Zatrzymany, to 47-letni mieszkaniec jednej z miejscowości leżących w powiecie bolesławieckim.
 
Na ślad tej sprawy funkcjonariusze wpadli po tym, jak uzyskali informację, że w aptekach na terenie powiatu bolesławieckiego pojawiły się prawdopodobnie podrobione recepty. Na receptach widniały pieczątki lekarzy różnych specjalizacji, ale lek był zawsze wypisany ten sam. W wyniku prowadzony dalej działań operacyjnych policjanci ustalili mężczyznę, który zajmuje się fałszowaniem recept.
 
Podejrzewany o ten nielegalny proceder został zatrzymany przez funkcjonariuszy na jednej z ulic miejscowości, w której mieszka. W wyniku sprawdzenia jego pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli recepty, pieczątkę, komputer przenośny oraz drukarkę, wykorzystywane do wytwarzania sfałszowanych recept. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna twierdził, że podrabiał recepty i kupował na nie lek psychotropowy na własne potrzeby.
 
Policjanci ustalili, że w okresie od lipca do września br. mężczyzna  co najmniej kilkadziesiąt razy fałszował recepty i posługiwał się nimi jako autentycznymi w wielu aptekach, głównie na terenie powiatu bolesławieckiego, ale również poza nim.
 
Obecnie funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Przypomnijmy, że za fałszowanie dokumentów oraz używanie ich jako autentyczne grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają także, co się działo z wykupionymi lekami.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.79 MB)

Powrót na górę strony