Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za uprawę konopi indyjskich

Data publikacji 04.10.2012

W ręce pawłowickich stróżów prawa trafili dwaj mężczyźni, którym zarzuca się uprawę konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli gotową do sprzedaży marihuanę, z której można było przygotować ponad 2 000 porcji o czarnorynkowej wartości około 60 tys. złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty uprawy i przetwarzania znacznych ilości środków odurzających.

Oficerowie CBŚ natrafili w Krzyżowicach w gminie Pawłowice na nielegalną plantację konopi indyjskich. Podczas przeszukania domu i ogrodu 29- i 60-latka stróże prawa znaleźli zarówno rośliny w donicach, jak i gotowy susz. Sprawę wyjaśniają teraz pawłowiccy śledczy.

Za tego typu działalność przestępczą prawo przewiduje karę co najmniej 3 lat więzienia. Zatrzymani mężczyźni zostali już przesłuchani przez prokuratora. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów uprawy i przetwarzania znacznych ilości środków odurzających. Wobec podejrzanych zastosowano poręczenie majątkowe i dozór policyjny.

(KWP w Katowicach / mj)
 

Film Zarzuty za uprawę konopi indyjskich

Opis filmu: konopie indyjskie, marihuana, uprawa, narkotyki, plantacja, cbś

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zarzuty za uprawę konopi indyjskich (format flv - rozmiar 3.26 MB)

Powrót na górę strony