Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania w śledztwach paliwowych

Data publikacji 30.08.2007

Policjanci zatrzymali do dwóch spraw paliwowych dwóch kolejnych podejrzanych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach zatrzymali 23-letniego mieszkańca Katowic działającego w zorganizowanej grupie przestępczej, który wprowadzał do obrotu nielegalnie wyprodukowane paliwo. Oprócz tego mężczyzna usłyszy zarzuty wyłudzenia obniżki podatku VAT i prania brudnych pieniędzy pochodzących z nielegalnego procederu. Policjanci ustalili, że podejrzany zarobił na obrocie nielegalnym paliwem ponad 200 tys. zł. 

Dotychczas w sprawie funkcjonariusze zatrzymali 28 osób, z czego 13 tymczasowo aresztowano, zabezpieczono mienie należące do podejrzanych o łącznej wartości około miliona złotych. 

W kolejnym śledztwie policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Płocka. On również podejrzany jest o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstwa skarbowe, fałszowanie faktur dotyczących obrotu paliwem i pranie brudnych pieniędzy. W tym śledztwie zatrzymano dotychczas 11 osób, z których 5 zostało tymczasowo aresztowanych. Dzisiaj o dalszym losie zatrzymanych zdecydują Prokuratury Okręgowe w Katowicach i Gliwicach, które nadzorują śledztwa. Podejrzanym może grozić nawet 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony