Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Brązowy Krzyż Zasługi" dla Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach

Data publikacji 05.10.2012

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach nadkomisarz Jarosław ŻAK otrzymał z rąk Komendanta Głównego Policji „Brązowy Krzyż Zasługi”. Odznaczenie przyznał policjantowi Prezydent RP na wniosek Zarządu Krajowego IPA Sekcja Polska za zasługi na rzecz stowarzyszenia i pracy społecznej. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się bydgoskiej Operze Nova w ramach obchodów 20-lecia istnienia Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

Uroczysta gala odbyła się 29 września tego roku. W trakcie uroczystości, na którą tłumnie przybyli członkowie Stowarzyszenia z całej Polski oraz 24 delegacje z zagranicy. Piętnastu członków IPA, najbardziej zasłużonych w pracy na rzecz stowarzyszenia i w pracy społecznej, na wniosek Zarządu Krajowego IPA Sekcja Polska zostało uhonorowanych przyznanymi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odznaczeniami państwowymi. Wśród odznaczonych był również Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach nadkomisarz Jarosław ŻAK. W imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego odznaczenia państwowe wręczał Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński oraz Wojewoda Kujawsko-Pomo

nadkom. Jarosław ŻAK jest przewodniczącym Regionu IPA w Krapkowicach. Jest to jeden z najaktywniejszych regionów nie tylko na Opolszczyźnie lecz również w skali kraju. IPA w Krapkowicach na co dzień współpracuje z policjantami z Węgier, Niemiec, Anglii, Chorwacji, Słowenii, Słowacji, Kanady, Rumunii. W skład stowarzyszenia wchodzi 25 policjantów i emerytów policyjnych.

Motto międzynarodowego stowarzyszenia policjantów IPA, które skupia około 500 tys. członków w 60 krajach w języku esperanto brzmi "SERVO PER AMIKECO" (służba przez przyjaźń).

KWP Opole/gp


 

Powrót na górę strony