Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o usiłowanie rozboju na starszej kobiecie zatrzymani

Data publikacji 30.08.2007

Trzebniccy policjanci zatrzymali sześć osób, które próbowały okraść starsza kobietę. Szajka spłoszona przez sąsiadów uciekała samochodem.

Oficer dyżurny komendy powiatowej w Trzebnicy otrzymał wczoraj po południu zgłoszenie, że chwilę wcześniej w jednej z miejscowości na terenie gminy Prusice, kilka nieznanych osób usiłowało dokonać rozboju w mieszkaniu 87-letniej kobiety.

Dyżurny niezwłocznie skierował w rejon zdarzenia policyjne patrole. Z relacji zgłaszających wynikało, że sprawcy uciekli samochodem. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania opisywanego pojazdu i poruszających się nim podejrzanych. Jeszcze na terenie gminy Prusice, zatrzymali sześć osób w wieku 35 do 70 lat (dwóch mężczyzn i cztery kobiety), które uciekały oplem kadettem. Wszyscy trafili do aresztu policyjnego.

Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawcy po wejściu do mieszkania pod pretekstem "podania szklanki wody" narzucili starszej kobiecie na głowę koc, poczym próbowali ją okraść. Pokrzywdzona krzycząc zaalarmowała sąsiadów, co spłoszyło przestępców.

Zatrzymani byli już wcześniej notowani za podobne czyny. Policjanci podejrzewają, że mogą mieć na koncie jeszcze inne tego typu rozboje lub kradzieże w innych regionach kraju. Dlatego osoby pokrzywdzone w wyniku przestępstw zaistniałych w podobnych okolicznościach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Trzebnicy pod całodobowym nr telefonu 071 388 82 00.

Zobacz też:

KGP: Bądź ostrożny gdy ktoś puka do drzwi

Powrót na górę strony